דבר הדקן

תמונת הדיקןכבר משחר ההיסטוריה תהה האדם על החוקיות הנגלית בטבע, אך רק עם פרוץ המהפכה המדעית במאה ה-17 התברר שהמפתח להבנת החוקיות בטבע הוא השילוב בין תיאור מתמטי תיאורטי ובין ניסוי אמפירי מדוקדק של התופעות השונות. מאז ועד היום הובילה השיטה המדעית למהפכה בהבנתנו את הטבע, את מקום האדם בו ואת יכולתנו לרתום את הטבע לתועלתנו.

בפקולטה למדעים מדויקים עמלים החוקרים על מחקר בנושאים העומדים בחזית תחומי הכימיה, הפיזיקה, מדעי המחשב והמתמטיקה. למחקר זה יש השלכות לא רק לתחומים אלה, אלא גם לתחומים רבים אחרים כמו מדעי החיים, רפואה, כלכלה וטכנולוגיה.

בנוסף קולטת כל שנה הפקולטה למדעים מדויקים מספר חוקרים צעירים שחזרו ארצה משנים של לימודי בתר דוקטורט במיטב המוסדות המדעיים בחו"ל, ופותחת תחומי מחקר חדשניים כמו ביג דטה (Big Data), שזירה קוונטית (Quantum Entanglement) וננו טכנולוגיה (Nanotechnology).

סטודנטים הלומדים במחלקות הפקולטה לתואר הראשון ולתארים מתקדמים מקבלים את הכלים הדרושים להשתלב בתחומי המחקר ובעולם העבודה. בוגרי התואר הראשון של הפקולטה מתקבלים ללימודי תארים מתקדמים במיטב המוסדות האקדמיים בארץ ובעולם. מסיימי התארים המתקדמים מבוקשים כחברי סגל במוסדות האקדמיים וכמנהלים מובילים במיטב חברות ההיי טק הבינלאומיות.

 

מומלץ לבקר באתר ארבע המחלקות של הפקולטה -- כימיה, פיזיקה, מדעי המחשב ומתמטיקה -- ולהתרשם שם ממגוון האפשרויות.

 

פרופ' בלהה פישר

תש"פ 2019